Friday 24 July 2020

Kto działa w Pomorskiej Radzie Organizacji Pozarządowych?

Nasza rada składa się z dwadzieściorga dwóch osób działających na zasadzie wolontariatu, które zostały wybrane w drodze głosowania lub zostały oddelegowane przez powiatowe rady organizacji pozarządowych. Oprócz regularnych spotkań, członkinie i członkowie rady reprezentują ją w licznych gremiach, dbając o to, aby głos sektora pozarządowego był w nich słyszany i brany pod uwagę. Poniżej przedstawiamy nasze profile. 

Monika Chabior, 
Przewodnicząca 

(fot. Art & Action Photography 
Dawid Linkowski)
Działaczka społeczna, socjolożka, menadżerka. Koncentruje się na wspieraniu rozwoju lokalnych społeczności z użyciem różnych środków, m.in. sztuki czy sportu.  Najchętniej wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby rozwijać społeczników w przekuciu idei w efektywną strategię . W przeszłości pracowała jako koordynatorka współpracy z lokalną społecznością w  Childrens' Story Centre Discover w Londynie; koordynowała Polski Program Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012 z ramienia PL.2012; zarządzała Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej, w której wdrożyła ogólnopolski program animacji społeczności poprzez sport Nasz Orlik, była członkinią rady wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Obecnie działa w dwóch stowarzyszeniach o nazwie Port - jednym z Pucka, drugim ze Słupska :) 

Reprezentuje Pomorską Radę Organizacji Pozarządowych w: Zespole Międzysektorowym działającym przy Pełnomocniku Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Pomorskiej Radzie Oświatowej.
 
Tadeusz Podymiak
Sekretarz



Reprezentuje Pomorską Radę Organizacji Pozarządowych w:






Jerzy Boczoń

Współzałożyciel Fundacji RC. Kopalnia wiedzy o trzecim sektorze. Konsultant i ekspert programów m.in. Umbrella Project UNDP, Consensus, Civic Dialogue, Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności, Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. W latach 2002 – 2008 Przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiej Sieci SPLOT. Jest autorem poradników „Standaryzacja Usług Społecznych” i „Budowanie partnerstwa”. Członek Komitetu Ekspertów i współautor „Modelu współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi”. Laureat Nagrody Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w roku 2001 „za dokonywanie zmiany społecznej w środowisku” oraz VIP – Wolontariat 2006. W 2011 Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski a w 2015 roku Nagrodą Obywatelską 25-Lecia Samorządności w Polsce.


Piotr Stec

Animator społeczny i działacz kulturalno-społeczny. Członek Ogólnopolskiego Konwentu RDPP, Pomorskiej RDPP oraz Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Trener , doradca, ekspert 3 Sektora. Doradca formalno-prawny w Powiślańskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Realizator wielu projektów finansowanych zarówno ze środków krajowych jak i europejskich.  Interesuje się historią, teatrem lalek dla dorosłych, strategiami i aktywnością społeczną.



Katarzyna Dudzic

Menadżerka i doradczyni związana z sektorem ekonomii społecznej zarówno z doświadczenia, jak i wykształcenia. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej z główną siedzibą w Debrznie (subregion południowy Woj. Pomorskiego) oraz zajmuje się administracją Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”. Koordynuje projekty m.in. w obszarze aktywizacji społeczno-zawodowej, wsparcia oraz promocji przedsiębiorczości i samozatrudnienia oraz ekonomia społeczna. Aktywnie działa na rzecz rozwoju sektora pozarządowego i ekonomii społecznej. Jest przewodniczącą Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, członkinią Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz reprezentantką województwa pomorskiego w Radzie Sieci OWES. 


Krzysztof Wirkus
Działacz społeczny związany z Bytowem i Gdańskiem. Studiował historię i socjologię na UG oraz doradztwo zawodowe i coaching na SGH. Obecnie w Fundacji Rozwoju Lokalnego Parasol w Bytowie zajmuje się doradztwem zawodowym, konkursami grantowymi i poradnictwem obywatelskim dla cudzoziemców.





Marcin Kaszubowski

Założyciel i prezes wielosekcyjnego Klubu Sportowego Beniaminek 03, który swoją pracę na rzecz organizacji wykonuje wyłącznie społecznie, nie pobierając za nią wynagrodzenia. Uważa, że sport jest dobrym sposobem integrowania różnych dziedzin życia. Marcin podejmuje działania na rzecz popularyzacji sportu powszechnego dzieci i młodzieży, promocji zdrowego, aktywnego trybu życia. Inicjuje międzynarodową wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie metodyki pracy z młodzieżą oraz metodyki prowadzenia zajęć sportowych i sportowo – rekreacyjnych. Ponadto działalność Marcina ma na celu pobudzanie procesów integracji międzypokoleniowej, międzyśrodowiskowej i międzyrasowej, popularyzację postaw szacunku i tolerancji w stosunku do osób różnych ras, etni i wyznań. Posiada wieloletnie doświadczenie realizacji projektów społecznych w ramach mechanizmów finansowanych ze środków Komisji Europejskiej, w tym Erasmus+ oraz Europejski Korpus Solidarności. 

Elżbieta Godderis 

Mgr inż. Towaroznawstwa. Prowadzi Fundację WISE Wspieranie Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w Lęborku, działa w zarządzie Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była przewodniczącą Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych. Doświadczona działaczka samorządowa: Sekretarz i Zastępca Burmistrza miasta Lęborks, w ostatniej kadencji Wicestarosta Lęborski, obecnie radna powiatu lęborskiego. W myśl hasła "Z nami kulturalnie, radośnie, zdrowo i sportowo" najbardziej cieszy się, gdy widzi, że ludziom żyje się lepiej dzięki jej działaniom.


No comments:

Post a Comment

Apel o niezmniejszanie budżetów na działania realizowane przez NGO w 2021 r.

Do:  Samorządów Województwa Pomorskiego Link pozwalający na złożenie podpisu pod apelem: https://naszademokracja.pl/p/apelNGO Treść apelu Ch...